Skip links

Ako vybrať nálepky na auto, polepy na predajne a koľko to stojí?

Reklamný polep vozidla liatou fóliou.

Ako vybrať nálepky na auto, polepy na predajne či reklamný polep výkladov a koľko to stojí?

Veľkoplošné reklamné polepy sú aj dnes užitočným reklamným nástrojom, ktorý využíva veľké  množstvo firiem – pravdepodobne aj vaša konkurencia. Ak ste vlastníkom auta, alebo máte kamenný obchod s výkladom, kde by predajná nálepka mohla byť na očiach vašich potencionálnych zákazníkov, čítajte ďalej.

Cena záleží od vlastností polepu

Pred samotným výberom dizajnu je potrebné myslieť na to, že reklamný polep sa dá vyrobiť z rôznych materiálov. Pred tým než budete kontaktovať odborníka na reklamné polepy, odpovedzte si na podstatné otázky. Akým podmienkam bude nálepka ďalšie roky vystavená? Bude vystavená slnku alebo mrazu? Je možné, že príde do kontaktu s mechanickým poškodením? Ako dlho bude nálepka používaná? Bude nálepka s potlačenou grafikou alebo vyrezaná/plotrovaná z farebnej fólie. Odpovede na tieto otázky sú dôležité ukazovatele, ktoré budú vplývať na životnosť reklamného polepu.

Materiál reklamnej nálepky ovplyvňuje životnosť polepu.

Fólia sa potlačí, nechá vyschnúť a následne sa potlačená plocha laminuje.

Typy fólie určenej na reklamnú potlač: 

●     Monomerická fólia s lamináciou

Najlacnejšie – krátkodobé (2roky) riešenie polepov. Laminácia tejto fólie výrazne predlžuje jej životnosť. Je odolnejšia voči slnku a dažďu. Laminácia taktiež chráni grafickú potlač, ktorá vďaka laminovanému filmu zachová intenzitu farieb po dlhšiu dobu. Tiež lepšie chráni pred mechanickým poškodením narozdiel od monomerickej fólie bez laminácie. Tento druh materiálu sa výborne hodí na plošné reklamné polepy bez záhybov. Ak zvažujete napríklad reklamný polep výkladov, predajne, skla alebo verejnej dopravy, monomerická fólia s lamináciou je pre Vás vhodný materiál polepu.

●     Polymerická fólia s lamináciou

Je to kvalitný polepový materiál, ktorý má dlhšiu životnosť (5 rokov) ako monomerická fólia. Navyše táto fólia je vhodná nielen na rovné povrchy, ale aj na povrchy s malými záhybmi, napríklad ako fólia na auto. Laminát na polymerickej fólii chráni pred mechanickým poškodením polepu a zachováva intenzitu farieb.

●     Liata fólia s lamináciou

Je to najkvalitnejší polepový materiál, ktorý má  životnosť minimálne 7 rokov.  Táto fólia nazývaná aj wrap fólia je špeciálne určená na povrchy so záhybmi, njčastešie používaná na polep automobilov.

●     Perforovaná/Dierkovaná fólia

Najväčšou výhodou tohto druhu polepového materiálu je, že do interiéru prepúšťa denné svetlo. Či už ide o dopravný prostriedok alebo miestnosť, vďaka štruktúre materiálu slnečné lúče prechádzajú cez polep a vy neprichádzate o výhľad, či svetlo. Tento druh polepu sa najčastejšie využíva vo výkladoch predajní, oknách alebo ako reklamná fólia na auto.

Veľkosť reklamného polepu je kľúčová

Cena priamo súvisí s veľkosťou a počtom nálepiek. Za polep z monomerickej fólie s laminovaním o veľkosti 1x1m by ste zaplatili od 26,58€. K materiálu a veľkosti je potrebné prirátať aj náklady na grafický návrh. Ak si chcete vyrátať presnú sumu reklamnej nálepky, použite túto online kalkulačku.

Kvalitný grafický návrh polepu

Iba profesionálne spracovaný polep dokáže zaujať potencionálnych zákazníkov. Preto nemá zmysel na grafickom prevedení šetriť. Na takýto návrh oslovte profesionálov, ktorí majú skúsenosti s vytváraním grafiky na veľké reklamné plochy. Predtým, než nejaké grafické štúdio oslovíte si na firemnej webstránke prezrite ich portfĺio prác.

Home
Account
Cart
Search
Explore
Drag